Telemark

Kontakt a rezervace - tel.: +420 732 336 075 - Martin Škrott
e-mail: skischool@mujkralicak.cz

Free heel skiing. Lyžování s volnou patou.
Ještě jste to neviděli?

Ani jste to ještě nezkusili? Už vás omrzelo nekonečné pilování techniky na lyžích či snowboardu? Tak zkuste telemark! Pronikněte s námi do tajů tohoto nejstaršího, ale přitom netradičního lyžařského stylu, kterým bezpochyby znovuobjevený telemark v dnešní podobě je. Nebýt průkopníka tohoto odvětví Sondre Norheima, lyžování by dnes mělo zcela jinou podobu. Tomu, že i dnes je možné na sjezdovce, či ve volném terénu spatřit vyznavače volné paty vděčíme americkým průkopníkům znovuzrozeného telemarku.

Telemark se stává pro mnohé životní filosofií. Pro každého jednotlivce znamená jízda s volnou patou něco jiného. Nejsou zde žádné normy ani předpisy. Není již výjimkou spatřit vyznavače volné paty na upravených sjezdovkách, v boulích, hlubokém sněhu, při carvingu, krátkých obloucích, v U-rampě, při obtížných skocích nebo na hřebenech hor. Nezáleží na tom, zda jste závodník nebo požitkář, nostalgik nebo podivín, mladý nebo starý, všechny spojuje radost z neopakovatelných prožitků z jízdy s volnou patou. Free your heel, free your mind.

V naší půjčovně naleznete nejen telemarkové vybavení, ale věnovat se vám budou naši zanícení telemarkisté, kteří z vás za několik hodin udělají jezdce, za kterým se bezpochyby bude otáčet většina lyžařů i snowboardistů. Telemarkové lyžování má jen jedinou nevýhodu. Po několika lekcích si na něm pravděpodobně vybudujete silnou závislost.

Těšíme se na shledanou na kopci.

Cena výuky a půjčovného se řídí dle standardního ceníku